1İngilizce ders içerikleri nelerdir?

Öğrencilerimizin yabancı dilde dört becerinin tamamını kazanmalarına ve bunları hem akademik hem de iş yaşamlarında kullanmalarına yardımcı olmaktır. Bunun küresel rekabet ortamında hayati önem taşıdığına inanıyor ve bu nedenle dil becerilerini Ankara Medipol Üniversitesi'nin eğitim politikasının bir parçası olarak benimsiyoruz. Bu doğrultuda üniversitemizde Zorunlu ve Seçmeli İngilizce dersleri ile öğrencilerimizi akademik ve iş yaşamlarında desteklemeyi amaçlıyoruz.

Bölümünüzde zorunlu ve seçmeli olarak verilen İngilizce derslerinin içeriklerine ve AKTS bilgisine aşağıdaki linkten fakülteniz-bölümünüz-program bilgisi alt menülerini takip ederek ulaşabilirsiniz:

ankaramedipol.edu.tr/akademik/fakulteler/

2Dersler ne zaman başlar ve biter? Sınav tarihlerine nereden ulaşabilirim?

Üniversitemiz Senatosunca belirlenen akademik takvim bilgisine https://ankaramedipol.edu.tr/ogrenci/akademik-takvim/ bağlantısını kullanarak erişebilirsiniz.

Ayrıca önemli duyuruları https://ankaramedipol.edu.tr/duyurular/ bağlantısı aracılığıyla takip etmeniz tavsiye edilir.

3Değerlendirme neye göre yapılır?
İngilizce derslerinde başarı durumu haftalık ödevler, derse aktif katılım puanı, vize ve final sınavlarından alınan puanlar doğrultusunda belirlenir. Ders geçme ve değerlendirme unsurları hakkında detaylı bilgi almak için bölümüz AKTS paketlerini inceleyebilirsiniz.
4Sınav sonuçlarını nasıl öğrenebilirim?
Puanlarınızı üniversite web sitesinde kullanıcı adınız ve parolanız ile birlikte "MEBIS" üzerinden öğrenebilirsiniz.
5İngilizce muafiyet sınavı nedir?

İngilizce muafiyet sınavı önceki öğrenmelerin tanınması ve ilgili dersin öğrenme çıktılarını halihazırda sağlayan öğrencilerin dersten muaf olup olmama durumunu belirlemek için ilgili senato kararı gereğince her dönemin başında gerçekleştirilir.

Muafiyet sınavına katılım zorunlu değildir. Muafiyet sınavına başvurular yabancı diller bölüm sekreterliğine yapılır.

Muafiyet sınavında 60 ve üzeri puan alan öğrenciler ilgili dersten muaf sayılır ve aldıkları puan dönem notu olarak transkripte işlenir.

6Devam yükümlülüğünün yüzdesi nedir?
Derslerin %30’undan fazlasına katılmayan bir öğrenci o dersin genel sınavına alınmaz. Devamsızlıkları nedeniyle sınava girme hakkı kazanamayanların listesi, genel sınavdan en az bir hafta önce ilgili dersin sorumlu öğretim elemanı tarafından ilan edilerek eğitim bilgi sistemine işlenir ve idareye bilgi verilir Devamsızlıklarının kayıtlarını tutmak öğrencilerin sorumluluğundadır. Öğrenciler bu konuda bilgilendirilmez.
7Eğitmenlere nasıl ulaşabilirim?
Eğitim Saatleri: Önceden belirlenmiş mesai saatleri içerisinde hocalarımıza danışabilirsiniz. Mebis, Microsoft Teams veya e-posta adresi ile eğitmenlere ulaşabilirsiniz.
8MEBİS'te puanlarımı nasıl kontrol edebilirim?

Aşağıdaki bağlantıyı takip edin, ardından kullanıcı adınız ve şifrenizle oturum açın. Sonra "Öğrenci> Sınavlarım" yolunu takip edebilirsiniz.

https://mebis.ankaramedipol.edu.tr/
9Kitaplar ücretli mi? Bunları nasıl elde edebilirim?
Kitaplar ücretlidir. Bunları hem online olarak hem de okulumuzdaki yayınevlerinin açtığı stantlardan temin edebilirsiniz.
10Akademik takvimi nasıl öğrenebilirim?

Aşağıdaki bağlantıdan akademik takvim hakkında bilgi edinebilirsiniz.

https://ankaramedipol.edu.tr/ogrenci/akademik-takvim/
11Devamsızlık durumunda tıbbi raporlar geçerli midir?
Sınav günlerinde rahatsızlığı nedeniyle tıbbi raporu olan ve sınavın ardından üniversitemiz internet sayfasında duyurulan tarihlerde bölüm sekreterliklerine başvuran öğrenciler için bölüm başkanlığının uygun bulması halinde telafi/mazeret sınavı açılabilir.
12Telafi sınavı var mı?
Bir sınavı kaçırmanız durumunda mazeretinizi belirtilen bir dilekçe ile bölüm sekreterliğinize başvurabilirsiniz. Mazeretinizin geçerli bulunması durumunda kaçırdığınız sınavın yerine sayılmak üzere sınav açılır. Kaçırılan sınavın yerine uygulanacak olan mazeret/telafi sınavının içeriği ve uygulama esasları farklılık gösterebilir.
13Kampüsün yeri nedir? Oraya nasıl ulaşabilirim?

Dil Okulu Anafartalar Yerleşkesinde bulunmaktadır. Adres:

 

Kampüs

Ankara Medipol Universitesi (Ana Kampüs Rektörlük)

Telefon

444 20 10

Fax

0312 920 10 06

Adres

Hacı Bayram Mah. Talatpaşa Bulvarı No: 2, Altındağ, Ankara