İngilizce Hazırlık Programı

Beste SAĞLAM

Öğretim Görevlisi / Birim Sorumlusu


Beste Sağlam, lisansını Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında yapmış, lisans eğitiminin bir dönemini Almanya’daki Darmstadt Teknik Üniversitesinde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesinde pedagojik formasyon sertifikasını almıştır. Şu anda İstanbul Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü yüksek lisans programında tez çalışmalarını sürdürmektedir. Ankara Medipol Üniversitesine başlamadan önce, İstanbul Medipol Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi gibi farklı üniversitelerde ve SAT, TOEFL, IELTS kurumlarında çalışmıştır. 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yusuf UYAR

Öğretim Görevlisi / Ölçme Değerlendirme Birim Sorumlusu


Yusuf Uyar, lisans derecesini Ankara Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde ve yüksek lisans derecesini Çağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İngiliz Dili Eğitimi anabilim dalında tamamlamıştır. Şu anda Çağ Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü İngiliz Dili Eğitimi anabilim dalında doktora tez çalışmalarını sürdürmektedir. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli üniversite, lise ve ortaokulda öğretim görevlisi, öğretmen ve yönetici pozisyonlarında görev almıştır. Yusuf Uyar 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

B. Yasemin BAŞAR

Öğretim Görevlisi


B. Yasemin Başar, lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce Bilkent Üniversitesi Uluslararası Öğrenciler ve Değişim Programları Ofisi’nde ve dil okullarında çalışmıştır. B. Yasemin Başar 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Buket KARA

Öğretim Görevlisi


Buket Kara, lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü İngiliz Dili Eğitimi alanında yüksek lisansını sürdürmektedir. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce Biruni Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev almıştır. Buket Kara 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Büşra TOKMAK OOM

Öğretim Görevlisi


Büşra Tokmak Oom, Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde Lisans eğitimini tamamlamıştır. Şu anda Atılım Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı anabilim dalında Yüksek Lisans yapmaktadır. Ankara Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce çeşitli kolejlerde İngilizce öğretmenliği yapmıştır. Büşra Tokmak Oom 2022 yılı Ocak ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi pozisyonunda çalışmaktadır.

Cansu AVCI

Öğretim Görevlisi


Cansu Avci, lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde ve yan dal programini Uluslarlarasi Iliskiler bolumunde tamamlamıştır. Lisans egitiminin bir donemini Amerika’da Grand Valley State Universitesi’nde tamamlamistir. Lisans egitimi boyunca cesitli projeler ve kurslarda bulunmustur; Tubitak Bideb 2237-A ve Tubitak 2237-A Projesi. 2021 yılı Ekim ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Deniz GÖKSU

Öğretim Görevlisi


Deniz Göksu lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde ve yüksek lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İngiliz Edebiyatı anabilim dalında tamamlamıştır. Ankara Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Başkent Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi pozisyonunda görev almıştır. Deniz Göksu 2020 Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Ebru ŞEN

Öğretim Görevlisi


Ebru Şen lisans derecesini Atatürk Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Atatürk Üniversitesi’nde pedagojik formasyon sertifikasını almıştır. Şu anda Medeniyet Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi anabilim dalında yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli kurumlarda İngilizce öğretmeni ve İngilizce öğretim görevlisi pozisyonlarında görev almıştır. 2021 yılı Ekim ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Eda GÜNEY

Öğretim Görevlisi


Eda Güney, lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli kurumlarda ders vermiştir. Eda Güney 2020 yılı Ekim ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Eylül Çisem UÇAR

Öğretim Görevlisi


Eylül Çisem UÇAR, lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde ve ODTÜ Beden Eğitimi ve Spor bölümünde yüksek lisans derecelerini tamamlamıştır. Şu anda ODTÜ Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Spor Yönetimi alanında doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli spor federasyonlarında uluslararası ilişkiler uzmanı ve olimpik değerler eğitmeni olarak farklı projelerde görev almıştır. Eylül Çisem UÇAR 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Farah ELMI

Öğretim Görevlisi


Farah Elmi Amerikalıdır ve orada eğitim hayatını tamamlamıştır. Nicel araştırma ve matematiksel analiz konusunda uzmanlaşmış, Matematik ve İstatistik alanında iki farklı derece tamamlamıştır. Farah Elmi ayrıca, öğrenmeyi teşvik etme, öğrencilerin anlama ve bilgiyi işleme alt konularında Eğitimde Yüksek Lisans düzeyinde bir sertifikaya sahiptir. Ayrıca, Farah Elmi, Eğitim Liderliği ve Yönetimi alanında yüksek lisans derecesi almıştır. Yabancı Dil olarak İngilizce Öğretimi sertifikasına sahiptir. İngilizce, Matematik ve diğer derslerin öğretilmesinde 20 yılı aşkın deneyimi vardır. Amerika ve Asya'daki okullarda öğretmenlik yapmıştır ve ayrıca Amerika ve Doğu Afrika'daki üniversitelerde ders vermiştir. Halen Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu'nda İngilizce Öğretim Görevlisi pozisyonunda görev yapmaktadır.

Hatice SUMRUK ATEŞGÜL

Öğretim Görevlisi


Hatice Sumruk Ateşgül, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünden mezun oldu. Ardından, okulundan fazla ayrı kalamayıp yüksek lisans programını da Hacettepe Üniversitesinde, Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi programında tamamladı ve şimdi, aynı yerde doktora programına devam etmektedir. Sınıf söylemi, konuşma çözümlemesi, malzeme geliştirme ve Bilgisayar/Mobil Destekli Dil Öğretimi üzerine yapılan çalışmalarla profesyonel olarak ilgilenmektedir. Üniversite düzeyinde İngilizce öğretim görevliliğine 2015 yılında başlayıp günümüze dek çeşitli mesleki gelişim programlarına katıldı. Bu programlardan Ders İmecesi, Eylem Araştırması ve Yansıtıcı Öğretimde katılımcı, İş Birlikçi Takım Öğretiminde ise yöneten olarak yer aldı. Kendisi, 2020 yılından itibaren Ankara Medipol Üniversitesinde görevini sürdürmektedir.

Melek ERTAN

Öğretim Görevlisi


Melek Ertan lisans derecesini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamış, yüksek lisans eğitimi Ortadoğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü Bilişsel Bilimler bölümünde devam etmektedir. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce öğretim görevlisi olarak farklı kurumlarda İngilizce Öğretmeni ve Öğretim Görevlisi pozisyonlarında görev almıştır. Melek Ertan 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Merve KARAMEHMETOĞLU

Öğretim Görevlisi


Merve karamehmetoğlu lisans derecesini Bilkent Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde, Pedagojik Formasyon eğitimini ise Başkent Üniversitesinde tamamlamıştır. Ankara Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi ve seviye koordinatörü olarak görev almıştır. Merve Karamehmetoğlu 2021 yılı, Ekim ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksek Okulunda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Meaghan Staff Deli

Öğretim Görevlisi


Meaghan Staff Deli, Manitoba Üniversitesi'nden Onur Derecesi mezunudur, ELT'de Yüksek Lisans Derecesine sahiptir ve müfredat tasarımı alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. Son 10 yıldır öğretmenlere eğitimler vermektedir ve yetiştirmektedir. Öğretmen Eğitmeni, TESOL Eğitmeni ve Sınav moderatörü olarak dünyanın her yerinden öğretmenlerle çalışma ve sunum yapma fırsatı bulmuştur; Bu ona, öğretmenlerin günlük uygulamalarında sahip oldukları sorunları ilk elden görme ve bunların etrafında pratik yollar bulma yeteneği vermiştir. Meaghan, Ankara Medipol Üniversitesi'nde çalışmaya başlamadan önce Cambridge University Press ile birçok uluslararası yayıncı için öğretmen eğitmeni ve konferans konuşmacısı olarak çalışmıştır. Meaghan, Ekim 2020'den beri Ankara Medipol Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Müjgan UYAR

Öğretim Görevlisi


Müjgan Uyar, lisans derecesini Selçuk Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Şu anda Ufuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İngiliz Dili ve Eğitimi alanında yüksek lisans çalışmalarını yapmaktadır. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli üniversite, ilkokul ve ortaokulda öğretim görevlisi, öğretmen ve yönetici pozisyonlarında görev almıştır. Müjgan Uyar 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Nagehan ÖZHİM

Öğretim Görevlisi


İngilizce Öğretmenliği lisans derecesine (BA) sahiptir. Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Bölümü'nden 2020 yılında mezun oldu. İkinci sınıfta Erasmus programına katıldı ve staj programı da yaptığı İsveç'teki MidSweden Üniversitesi'nde derslere katıldı. Halen Bahçeşehir Üniversitesi'nde İngilizce Öğretmenliği alanında yüksek lisans eğitimi görmektedir. Öğretim becerileri ve çevrimiçi öğretim üzerine akademik çalışmalarına devam ediyor. 2020-2021 yılları arasında Üsküdar Üniversitesi'nde çalıştı. CEFR'ye göre A2, B1 ve B2 seviyelerinde konuşma, dilbilgisi, okuma, dinleme ve yazma dersleri vermiştir. Nagehan Özhim, Ocak 2022'den beri Medipol Üniversitesi'nde öğretim görevlisidir.

Osman KILIÇ

Öğretim Görevlisi


Osman Kılıç, lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde ve yüksek lisansına Başkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Öğretmenliğinde yapmaktadır. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Osman Kılıç, 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Seda AĞIRBAŞ

Öğretim Görevlisi


Seda Ağırbaş lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Şu anda Gazi Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Şimdiye kadar İngilizce dil becerileri öğretimini de içeren çeşitli mesleki gelişim eğitimlerine katılmıştır. Ankara Medipol Üniversitesine katılmadan önce çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi pozisyonunda görev almıştır. Seda Ağırbaş 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Seda EROL LE MORELLEC

Öğretim Görevlisi


Seda Erol Le Morellec Paris Sorbonne (Paris IV) Üniversitesi’nde lisans derecesini İngilizce Mütercim Tercümanlık alanında ve yüksek lisans derecesini ise İngiliz Dili Edebiyatı alanında tamamlamıştır. Fransa’da ve Türkiye’de çeşitli kurumlarda öğretmen ve çevirmen olarak çalışmıştır. 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Sema ÖZARSLAN

Öğretim Görevlisi


Sema Özarslan, lisans derecesini Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi pozisyonunda görev almıştır. Cambridge Üniversitesi onaylı DELTA Module 2 sertifikasına sahiptir. Sema Özarslan 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Tubanur PİRDAL

Öğretim Görevlisi


Tubanur Pirdal, lisans derecesini 2016 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dilbilim alanında yapmış olup tez aşamasındadır. Tez çalışması “İkidillik Durumunda Çizgisel Uzaklık ve Dizilişin Birinci Dilde Ad Öbeklerinin İşlemlemesine Etkisi” hakkındadır. 2020 Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Öncesinde ise iki yıl kolej deneyiminden sonra Türk Hava Kurumu Üniversitesinde Öğretim Görevliliği yapmıştır.

Zorunlu Yabancı Dil Koordinatörlüğü

Tunahan DEMİRBAŞ

Koordinatör / Öğretim Görevlisi


Tunahan Demirbaş lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Şu anda Hacettepe Üniversitesi Türkiyat Enstitüsü yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi anabilim dalında yüksek lisans çalışmalarını sürdürmektedir. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi ve yönetici pozisyonlarında görev almıştır. Tunahan Demirbaş 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Alper DUYSAK

Öğretim Görevlisi


Alper Duysak, lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi bölümünde ve yüksek lisans derecesini Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Yönetim Bilişim Sistemleri anabilim dalında tamamlamıştır. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli özel öğretim kurumlarında İngilizce Öğretmeni ve Yabancı Diller Koordinatörü olarak görev almıştır. Alper Duysak, 2020 yılı Ekim ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Berna COŞKUNER

Öğretim Görevlisi


Berna Coşkuner, lisans derecesini Bilkent Üniversitesi Amerikan Edebiyatı ve Kültürü bölümünde ve yüksek lisans derecesini National Üniversitesi (ABD) İşletme yönetimi üzerine tamamlamıştır. Yetişkinler için Celta sertifikasını almıştır. Ankara Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce, Ankara Üniversitesi’nde Hazırlık bölümünde öğretim görevlisi olarak görev almıştır. Berna Coşkuner 2020 Ekim ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Büşra BOZDEMİR

Öğretim Görevlisi


Büşra Bozdemir, lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesindeki eğitimine Ankara Üniversitesi Hayat Boyu Öğrenme ve Yetişkin Eğitimi anabilim dalında halen devam etmektedir. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli özel öğretim kurumlarında İngilizce Öğretmeni ve Yabancı Diller Koordinatörü olarak görev almıştır. Büşra Bozdemir, 2022 yılı Şubat ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Dilara YAMAÇ KARA

Öğretim Görevlisi


Dilara Yamaç Kara, lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Eğitim Bilimleri'nde yüksek lisans eğitimini tamamlamış olup, şu anda Ufuk Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünde yüksek lisans çalışmalarını sürdürmektedir. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi pozisyonunda görev almıştır. Dilara Yamaç Kara 2021 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu'nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Gamze EŞDUR AÇIKGÖZ

Öğretim Görevlisi


Gamze Eşdur lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi bölümünde tamamlamış; yüksek lisans derecesini ise ODTÜ Bilişsel Bilimler bölümünden almıştır. Şu anda yine ODTÜ Bilişsel Bilimler bölümünde doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Ankara Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce bir yüksek öğretim kurumunda öğretim görevlisi olarak görev almıştır. 2021 yılı Eylül ayından itibaren ise Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Hacer ÇALIŞKAN

Öğretim Görevlisi


Hacer Çalışkan lisans derecesini Başkent Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği (Tam Burslu) bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini ise Kocaeli Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi alanında tamamlamıştır. Hacer Çalışkan'nın Cambridge Üniversitesi CELTA belgesi bulunmaktadır ve ayrıca İngilizce öğretmenlerinin mesleki gelişimi, İngilizce öğretmenlerinin ölçme ve değerlendirme okur-yazarlığı gibi konularda akademik çalışmaları bulunmaktadır. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli eğitim kurumlarında (üniversite ve K-12 eğitim kurumları) görev yapmıştır. Hacer Çalışkan, 2021 eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi/Yabancı Diller Yüksek Okulunda öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.