Doç. Dr. Pınar AYYILDIZ

Müdür


Doçent Doktor Pınar Ayyıldız, çevirmen, sosyolog ve eğitim araştırmacısıdır. Tarsus Amerikan Kolejinin de arasında yer aldığı ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilik hayatı sonrasında liseden okul ikinciliği ile mezun olmuş ve üniversite sınavında Türkiye 194’üncüsü olarak girmiş olduğu Hacettepe Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümünü başarıyla bitirmiş, lisansüstü derecelerini ise Bilkent Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesinden Eğitim Yönetimi alanında yüksek şeref derecesi ile edinmiştir. Üniversite mezuniyeti akabinde öğretim görevlisi olarak göreve başladığı Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili Meslek Yüksekokulunda, birim başkanı, Cambridge Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages (DELTA) diploma programında “teacher trainer” ve akademik ve idari koordinatör sıfatları ile görevine toplamda on yıl süreyle devam etmiştir. Aynı kurumda uluslararası geçerliği olan Cambridge In-service Certificate in English Language Teaching (ICELT) eğitim programı ile Cambridge Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages (DELTA) uluslararası diploma programını tamamlamıştır. Çeşitli üniversitelerde yirmi yıl boyunca lisans dersleri ile lisansüstü kapsamdaki derslerin yürütücülüğünü, Hazırlık Okulu Direktörlük görevi ile Öğrenci Dekanlığı gibi birçok farklı akademik ve idari görevi üstlenmiş olan Doçent Doktor Pınar Ayyıldız’ın araştırma alanları arasında Eğitim Liderliği, Eğitim Yönetiminin Epistemolojisi ile Yükseköğretimin Yönetimi bulunmaktadır. Halen “Participatory Educational Research (PER), Philosophy and Theory in Higher Education (PTHE) gibi birçok bilimsel ve akademik yayın organında editör sıfatıyla sorumlulukları bulunan Doçent Doktor Pınar Ayyıldız, Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu yöneticisi görevindedir. Kendisi, aynı zamanda Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü bünyesinde öğretim üyesi ve Bölüm Başkan Yardımcısı sıfatı ile görev yapmakta olup Üniversite kapsamında eğitim öğretim faaliyetlerinin etkililiği konusunda çalışmalarını sürdürmektedir. "

Murat KAYA

Müdür Yardımcısı


Murat KAYA, lisans derecesini Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Çeviribilim Eğitimi anabilim dalında yüksek lisans tez çalışmalarını tamamlamıştır. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli kurumlarda İngilizce Öğretmeni ve yönetici pozisyonlarında görev almıştır. 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda kariyerine devam etmekte olan Murat KAYA Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve İletişim alanında Doktora programında Akademik çalışmalarına devam etmektedir. "

Selin GÖKER

Yüksekokul Sekreteri


Selin Göker, Ankara Üniversitesi Sağlık Yönetimi bölümünde 2022 yılında lisans eğitimini tamamlamıştır. Sağlık kuruluşlarında görev aldıktan sonra Ekim 2023 yılında Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokul Sekreterliği pozisyonunda çalışmaktadır.