Bölüm İngilizceleri

Tunahan DEMİRBAŞ

Koordinatör / Öğretim Görevlisi


Tunahan Demirbaş lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Şu anda Hacettepe Üniversitesi Türkiyat Enstitüsü yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi anabilim dalında yüksek lisans çalışmalarını sürdürmektedir. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi ve yönetici pozisyonlarında görev almıştır. Tunahan Demirbaş 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Berna COŞKUNER

Öğretim Görevlisi


Berna Coşkuner, lisans derecesini Bilkent Üniversitesi Amerikan Edebiyatı ve Kültürü bölümünde ve yüksek lisans derecesini National Üniversitesi (ABD) İşletme yönetimi üzerine tamamlamıştır. Yetişkinler için Celta sertifikasını almıştır. Ankara Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce, Ankara Üniversitesi’nde Hazırlık bölümünde öğretim görevlisi olarak görev almıştır. Berna Coşkuner 2020 Ekim ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Eda GÜNEY

Öğretim Görevlisi


Eda Güney, lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli kurumlarda ders vermiştir. Eda Güney 2020 yılı Ekim ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Emine Elif DURSUN

Öğretim Görevlisi


Kevser Peker KİRTİZ

Öğretim Görevlisi


Kevser Peker Kırtız lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans çalışmalarını Gazi Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi anabilim dalında sürdürmektedir. Ankara Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak görev almıştır. Kevser Peker Kırtız 2020 Ekim ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

İngilizce Hazırlık Programı

Alper DUYSAK

Öğretim Görevlisi


Alper Duysak, lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi bölümünde ve yüksek lisans derecesini Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Yönetim Bilişim Sistemleri anabilim dalında tamamlamıştır. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli özel öğretim kurumlarında İngilizce Öğretmeni ve Yabancı Diller Koordinatörü olarak görev almıştır. Alper Duysak, 2020 yılı Ekim ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

B. Yasemin BAŞAR

Öğretim Görevlisi


B. Yasemin Başar, lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce Bilkent Üniversitesi Uluslararası Öğrenciler ve Değişim Programları Ofisi’nde ve dil okullarında çalışmıştır. B. Yasemin Başar 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Beste SAĞLAM

Öğretim Görevlisi


Beste Sağlam, lisansını Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında yapmış, lisans eğitiminin bir dönemini Almanya’daki Darmstadt Teknik Üniversitesinde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesinde pedagojik formasyon sertifikasını almıştır. Şu anda İstanbul Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü yüksek lisans programında tez çalışmalarını sürdürmektedir. Ankara Medipol Üniversitesine başlamadan önce, İstanbul Medipol Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi gibi farklı üniversitelerde ve SAT, TOEFL, IELTS kurumlarında çalışmıştır. 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Betül DURSUN

Öğretim Görevlisi


Buket KARA

Öğretim Görevlisi


Buket Kara, lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü İngiliz Dili Eğitimi alanında yüksek lisansını sürdürmektedir. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce Biruni Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev almıştır. Buket Kara 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Deniz GÖKSU

Öğretim Görevlisi


Deniz Göksu lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde ve yüksek lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İngiliz Edebiyatı anabilim dalında tamamlamıştır. Ankara Medipol Üniversitesi’ne katılmadan önce Başkent Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’nde öğretim görevlisi pozisyonunda görev almıştır. Deniz Göksu 2020 Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Eylül Çisem UÇAR

Öğretim Görevlisi


Eylül Çisem UÇAR, lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde ve ODTÜ Beden Eğitimi ve Spor bölümünde yüksek lisans derecelerini tamamlamıştır. Şu anda ODTÜ Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Spor Yönetimi alanında doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli spor federasyonlarında uluslararası ilişkiler uzmanı ve olimpik değerler eğitmeni olarak farklı projelerde görev almıştır. Eylül Çisem UÇAR 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Farah ELMI

Öğretim Görevlisi


Hatice SUMRUK ATEŞGÜL

Öğretim Görevlisi


Hatice Sumruk Ateşgül, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünden mezun oldu. Ardından, okulundan fazla ayrı kalamayıp yüksek lisans programını da Hacettepe Üniversitesinde, Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi programında tamamladı ve şimdi, aynı yerde doktora programına devam etmektedir. Sınıf söylemi, konuşma çözümlemesi, malzeme geliştirme ve Bilgisayar/Mobil Destekli Dil Öğretimi üzerine yapılan çalışmalarla profesyonel olarak ilgilenmektedir. Üniversite düzeyinde İngilizce öğretim görevliliğine 2015 yılında başlayıp günümüze dek çeşitli mesleki gelişim programlarına katıldı. Bu programlardan Ders İmecesi, Eylem Araştırması ve Yansıtıcı Öğretimde katılımcı, İş Birlikçi Takım Öğretiminde ise yöneten olarak yer aldı. Kendisi, 2020 yılından itibaren Ankara Medipol Üniversitesinde görevini sürdürmektedir.

Melek ERTAN

Öğretim Görevlisi


Melek Ertan lisans derecesini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamış, yüksek lisans eğitimi Ortadoğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü Bilişsel Bilimler bölümünde devam etmektedir. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce öğretim görevlisi olarak farklı kurumlarda İngilizce Öğretmeni ve Öğretim Görevlisi pozisyonlarında görev almıştır. Melek Ertan 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Meaghan Staff Deli

Öğretim Görevlisi


Meaghan Staff Deli, Manitoba Üniversitesi'nden Onur Derecesi mezunudur, ELT'de Yüksek Lisans Derecesine sahiptir ve müfredat tasarımı alanında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. Son 10 yıldır öğretmenlere eğitimler vermektedir ve yetiştirmektedir. Öğretmen Eğitmeni, TESOL Eğitmeni ve Sınav moderatörü olarak dünyanın her yerinden öğretmenlerle çalışma ve sunum yapma fırsatı bulmuştur; Bu ona, öğretmenlerin günlük uygulamalarında sahip oldukları sorunları ilk elden görme ve bunların etrafında pratik yollar bulma yeteneği vermiştir. Meaghan, Ankara Medipol Üniversitesi'nde çalışmaya başlamadan önce Cambridge University Press ile birçok uluslararası yayıncı için öğretmen eğitmeni ve konferans konuşmacısı olarak çalışmıştır. Meaghan, Ekim 2020'den beri Ankara Medipol Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Müjgan UYAR

Öğretim Görevlisi


Müjgan Uyar, lisans derecesini Selçuk Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. Şu anda Ufuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İngiliz Dili ve Eğitimi alanında yüksek lisans çalışmalarını yapmaktadır. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli üniversite, ilkokul ve ortaokulda öğretim görevlisi, öğretmen ve yönetici pozisyonlarında görev almıştır. Müjgan Uyar 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Osman KILIÇ

Öğretim Görevlisi


Osman Kılıç, lisans derecesini Hacettepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde ve yüksek lisansına Başkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Öğretmenliğinde yapmaktadır. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce bir üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Osman Kılıç, 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Seda AĞIRBAŞ

Öğretim Görevlisi


Seda Ağırbaş lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Şu anda Gazi Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Şimdiye kadar İngilizce dil becerileri öğretimini de içeren çeşitli mesleki gelişim eğitimlerine katılmıştır. Ankara Medipol Üniversitesine katılmadan önce çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi pozisyonunda görev almıştır. Seda Ağırbaş 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Seda EROL LE MORELLEC

Öğretim Görevlisi


Seda Erol Le Morellec Paris Sorbonne (Paris IV) Üniversitesi’nde lisans derecesini İngilizce Mütercim Tercümanlık alanında ve yüksek lisans derecesini ise İngiliz Dili Edebiyatı alanında tamamlamıştır. Fransa’da ve Türkiye’de çeşitli kurumlarda öğretmen ve çevirmen olarak çalışmıştır. 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Sema ÖZARSLAN

Öğretim Görevlisi


Sema Özarslan, lisans derecesini Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi pozisyonunda görev almıştır. Cambridge Üniversitesi onaylı DELTA Module 2 sertifikasına sahiptir. Sema Özarslan 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Tubanur PİRDAL

Öğretim Görevlisi


Tubanur Pirdal, lisans derecesini 2016 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dilbilim alanında yapmış olup tez aşamasındadır. Tez çalışması “İkidillik Durumunda Çizgisel Uzaklık ve Dizilişin Birinci Dilde Ad Öbeklerinin İşlemlemesine Etkisi” hakkındadır. 2020 Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır. Öncesinde ise iki yıl kolej deneyiminden sonra Türk Hava Kurumu Üniversitesinde Öğretim Görevliliği yapmıştır.

Yusuf UYAR

Öğretim Görevlisi


Yusuf Uyar, lisans derecesini Ankara Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde ve yüksek lisans derecesini Çağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İngiliz Dili Eğitimi anabilim dalında tamamlamıştır. Şu anda Çağ Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü İngiliz Dili Eğitimi anabilim dalında doktora tez çalışmalarını sürdürmektedir. Ankara Medipol Üniversitesi'ne katılmadan önce çeşitli üniversite, lise ve ortaokulda öğretim görevlisi, öğretmen ve yönetici pozisyonlarında görev almıştır. Yusuf Uyar 2020 yılı Eylül ayından itibaren Ankara Medipol Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.